Zapowiedź meczu Raków Częstochowa vs Wisła Kraków

You are currently viewing Zapowiedź meczu Raków Częstochowa vs Wisła Kraków
Fot. Przegląd Sportowy

Szybki rewanż

Wisła i Raków spotykają się ponownie po zaledwie 10 dniach od rozegrania poprzedniego meczu. W gruncie rzeczy oba kluby mają chęć zrewanżowania się za ostatni mecz. Drużyna z Częstochowy wypuściła z rąk zwycięstwo, które było bardzo blisko. Warto jednak mieć trochę pokory wobec 13-krotnego mistrza Polski. Biała Gwiazda z kolei dostarczyła swoim kibicom wiele emocji, zarówno pozytywnych jak i tych bliskich zawałowi. Przy wyniku 1:2 nie wszyscy bowiem pomyśleli, że można wygrać mecz. Zwyciężył wiślacki charakter, a następne bramki strzelali ci, po których byśmy się tego najmniej spodziewali.

Walka o utrzymanie

Teraz wszystko jest już jasne – gramy o utrzymanie. Choć jeszcze miesiąc temu wielu kibiców wierzyło w na tyle korzystny układ spraw, że uda się awansować do górnej ósemki, pierwszy mecz po przerwie szybko rozwiał wątpliwości. Przewaga jest wciąż po stronie Wiślaków – lista nieobecnych stale się zmniejsza. Mamy w ataku większe możliwości – ostatni mecz pokazał jaką jakość wprowadza Alon Turgeman. Do gry wraca także pauzujący wcześniej Vullnet Basha. To nie oznacza pełni euforii, bowiem nadal trzeba uważać. Przymusową przerwą za kartki wciąż zagrożeni są Łukasz Burliga, Rafał Janicki, Gieorgij Żukow oraz David Niepsuj. Patrząc na ostatnie mecze można być optymistą – gra się poprawia, zespół stać na więcej.

Raków bez kapitana

W sobotnim meczu Raków Częstochowa zagra bez swojego kapitana! Tomas Petrasek w ostatnim meczu dostał ósmą żółtą kartkę i musi przeczekać swoje. To ogromna strata dla rywala – jakościowa, bowiem jest to najwyższy zawodnik w drużynie, potrafiący czynić cuda w polu karnym przeciwnika; również psychologiczna – gra bez swojego podstawowego kapitana zawsze jest trudniejsza. Piłkarze spod Jasnej Góry czują sportową złość spowodowaną brakiem awansu do górnej ósemki. W rundzie finałowej mimo walki o utrzymanie ich priorytetem będzie walka o miejsce 9., które jest na ich wyciągnięcie ręki. Wisła w tym zadaniu stanowczo nie zamierza im pomóc, walcząc jednocześnie o swoje miejsce na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

1 z 10, czyli rzadkie zwycięstwa

Sędzią meczu Raków vs Wisła będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Za VAR odpowiedzialny będzie Jarosław Przybył. Od strony statystycznej nie wygląda to dobrze – w dziesięciu ostatnich meczach Wisły prowadzonych przez Pana Kwiatkowskiego tylko jeden udało się wygrać – pamiętne derby Krakowa rok temu (3:2). Oprócz tego zanotowaliśmy aż 4 remisy (w tym ostatni 28.04.2019 ze Śląskiem – 1:1), a także 5 porażek, (w tym 0:1 z Lechią Gdańsk na początku grudnia). Od strony praktycznej to piłkarze muszą udowodnić na boisku swoją wartość i powalczyć o polepszenie statystyk

Kibicowanie dzień po szczególnym dniu.

19.06 to piękna data dla Wiślaków. Nawiązuje do roku założenia klubu – 1906, tego dnia ożenił się nasz kapitan – Jakub Błaszczykowski, a równo rok temu urodził się jego syn – Fabian. Najlepszym prezentem dla nas – kibiców, a także dla kapitana i całego zespołu będzie wywalczenie kolejnych cennych 3 punktów, które przybliżą nas do gry w Ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Wypowiedzi Artura Skowronka.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed meczem z Rakowem? Wiadomo, że po kartkach wraca Vullnet Basha, ale czy któryś z kontuzjowanych wcześniej zawodników jest już zdrowy, i czy będą mogli zagrać w Bełchatowie? -Tak, Damian Pawłowski jest już w pełni zdrowy. Jest brany pod uwagę na mecz z Rakowem. Łukasz Burliga, jeszcze zobaczymy. Najprawdopodobniej nie będzie brany pod uwagę w meczu z Rakowem.

Z bardzo dobrej strony w Gdyni pokazał się Nikola Kuveljić. Czy to oznacza, że trener ma ból głowy przed meczem z Rakowem i musimy wybrać między Serbem, a Bashą, czy znajdzie trener miejsce w składzie dla obu?

-Przede wszystkim cieszę się, że Niko potwierdza, że jest bardzo dobrym piłkarzem, oraz że wykorzystuje przede wszystkim swoją szansę. Co rzeczywiście powoduje, że sztab ma pozytywny ból głowy. Oby było takich więcej. Mamy pomysł na mecz z Rakowem, ale nie chcemy go odkrywać.

Czy Alon Turgeman będzie gotowy na wyjście w pierwszym składzie, na mecz z Rakowem?

-Tak, on już wykonał dużo pracy indywidualnej po to, żeby być gotowym do pracy treningowej z całym zespołem. Jest gotowy na pełne 90. minut, ale jest brany pod uwagę bardzo mocno na mecz z Rakowem.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments