Wisła z nowym napastnikiem?

You are currently viewing Wisła z nowym napastnikiem?

Czeski portal iSport.cz jest pewny – Jan Kliment dogadał się z Wisłą Kraków. Jan Kliment to czeski piłkarz występujący na pozycji napastnika w czeskim klubie 1. FC Slovácko. Uczestnik Mistrzostw Europy U-21 2015.

Kariera

Karierę piłkarską rozpoczynał w Vysočinie Igława. Następnie występował na wypożyczeniu w Dukli Bańska Bystrzyca. 29 czerwca 2015 podpisał 4-letni kontrakt z niemieckim klubem VfB Stuttgart. 30 sierpnia 2016 został na rok wypożyczony do duńskiego klubu Brøndby IF. Po powrocie z wypożyczenia prezentował słabą formę w oparciu na kontuzje, został zesłany do drugiej drużyny. Pomocną dłoń wyciągnął do niego czeski klub 1.FC Slovácko. W tym sezonie zanotował 34 spotkania, 16 bramek oraz 5 asyst.

Reprezentacja

Jan Kliment występował w młodzieżowej reprezentacji Czech do lat 20 oraz 21. W 2015 wystąpił na Mistrzostwach Europy U-21 w Pradze. W meczu fazy grupowej zdobył hat tricka, w wygranym 4:0 spotkaniu z Serbią. W całym turnieju strzelił 3 gole i został królem strzelców. W seniorskiej reprezentacji Czech ostatni raz wystąpił w spotkaniu towarzyskim 11 listopada 2017 roku zaliczając 45 minut przeciwko reprezentacji Kataru.

Útočník Jan Kliment je momentálně nejlepším střelcem Slovácka.

3 10 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments