WISŁA KRAKÓW – POGOŃ SZCZECIN: KILKA STATYSTYK PRZED MECZEM

You are currently viewing WISŁA KRAKÓW – POGOŃ SZCZECIN: KILKA STATYSTYK PRZED MECZEM

WISŁA KRAKÓW – POGOŃ SZCZECIN: Oba zespoły rozegrają swój mecz trzynastego w Piątek. Dla kogo ten dzień będzie szczęśliwy. Czy Wisła wygra po raz pierwszy od 31. sierpnia, kiedy to pokonała u siebie Zagłebie? Czy Pogoń utrzyma prowadzenie w tabeli Ekstraklasy? Poniżej garść informacji i ciekawostek.

Pięć lat temu, 3. maja 2014 w meczu u siebie Wisła pokonała Pogoń 5:0. Był to bardzo udany dzień dla Pawła Brożka. Napastnik Białej Gwiazdy zanotował bowiem hat-trick w starciu z Pogonią Szczecin. Ostatni gol jego autorstwa w tamtym meczu – znakomity lob z okolic trzydziestego metra – dał mu prawo bytności w Klubie 100, zrzeszającym graczy z trzycyfrową liczbą bramek w najwyższej polskiej lidze!

Teraz w starciu z tym samym przeciwnikiem może dołączyć do grona tworzonego obecnie przez siedmiu zawodników – strzelców minimum 150 goli w Ekstraklasie. Do tej bariery brakuje mu już obecnie tylko jednego trafienia. W tym sezonie aż 52,9% bramek Białej Gwiazdy zostało zdobytych właśnie przez niego. To najwyższy rezultat wśród ligowców.

Jednak ze znakomitą formą snajperską weteran ligowych boisk trafił na wyjątkowo zły okres Wisły. Obecnie legitymuje się ona – najdłuższą w swej historii – serią 10 porażek z rzędu w Ekstraklasie. Ostatnim klubem z tak niechlubnym wynikiem był zaś… jej najbliższy przeciwnik.

Rzecz działa się jednak przed piętnastu laty. Dziś Pogoń jest w zupełnie innym punkcie – dokładnie na przeciwległym biegunie od Białej Gwiazdy. To ona bowiem przewodzi lidze. Pod względem kolejek spędzonych na czele nie może się z nią równać w obecnej edycji żaden z rywali (8). Ma zarówno najwięcej meczów ze zdobytą bramką (16, tyle samo: Lech i Cracovia), jak i meczów bez straty bramki (8, tyle samo: Cracovia). I najregularniej ze wszystkich zasila swoje konto na wyjazdach (18 punktów). Jako jedyna poza swoim obiektem przegrywa rzadziej niż u siebie (1-2).

Sędzią głównym piątkowego spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

Oba zespoły dotychczas grały ze sobą w Ekstraklasie 84 razy. Wisła odniosła 36 zwycięstw, 24 spotkania zakończyły się remisem, a Pogoń wygrała 24 spotkania. Bilans bramkowy jest korzystny dla Wisły, 134 do 96. Najwyższym zwycięstwem Wisły był wynik 5:0

WARTO WIEDZIEĆ:

• Na stadionie Wisły Kraków w tym sezonie nie padł żaden remis

• Pogoń Szczecin ma najmniej porażek na wyjeździe w tym sezonie (1)

• 5 ostatnich meczów między nimi rozstrzygnęło się różnicą 1 gola

Źródło: własne / PKO EKstraklasa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments