Trener Artur Skowronek przed pierwszym meczem

You are currently viewing Trener Artur Skowronek przed pierwszym meczem

Po dwóch tygodniach przerwy na mecze reprezentacyjne, w niedzielę 24 listopada o godzinie 17:30, Wisłę Kraków czeka ciężki mecz wyjazdowy ze Śląskiem Wrocław. Będzie to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera , Artura Skowronka.

Nowy szkoleniowiec krakowskiej Wisły, rozpoczął konferencję od bardzo dobrej, dla kibiców szczególnie, informacji na temat zdrowia zawodników.

– Mam bardzo dobre informacje. Zespół wraca prawie w całości do zdrowia. W sobotę mamy jeszcze jeden trening przed wyjazdem do Wrocławia i będą ostateczne decyzje. Można być jednak optymistycznie nastawionym. Zobaczymy jeszcze co z Michałem Makiem, a pozostali wszyscy są do dyspozycji.

Czy Jakub Błaszczykowski jest gotowy na 100%?

– Nie da się oszukać sprawy motoryki. Ja zawsze szanuję przede wszystkim zdrowie piłkarzy. Nawet jeśli powiedziałby, że jest na sto procent gotowy, to zrobiłby to z serca dla zespołu. Musimy być mądrzy w obciążeniu minutowym dla Kuby, ale najważniejsze jest to, że nic mu nie dolega i jest w pełnym obciążeniu treningowym i jest do dyspozycji trenera.

Co udało się trenerowi zrobić w ciągu tygodnia?

– Zrobiliśmy konkretne rzeczy w obronie, w ataku. Na tym mi bardzo zależało. Zajęcia taktyczne były nagrywane codziennie. Były analizy, rozmowy z zespołem, rozmowy indywidualne z piłkarzami. Dzięki temu złapaliśmy komunikację i wiemy, co chcemy zrobić, żeby być skutecznym w najbliższym meczu. Dzięki temu, że wszyscy są do dyspozycji, moim zadaniem jest trafić personalnie w sedno i mam nadzieję, że tak będzie w niedzielę.

Zestawienie drużyny?

– Na pewno mam inne spojrzenie na zespół. Rozmowy indywidualne dały mi dużo w takim kontekście, że wiem, gdzie, na jakich pozycjach ci ludzie czują największą radość z gry. Mam oczywiście swoje spostrzeżenia na ten temat, ale to było dla mnie kluczowe, żeby narysować sobie układ taktyczny. Najważniejsze, żeby wykorzystać maksymalnie potencjał zawodników. Wtedy wszyscy razem się obronimy.

ŹRÓDŁO: wisła.kraków.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments