Śląsk Wrocław – Wisła Kraków: Historia pojedynków.

You are currently viewing Śląsk Wrocław – Wisła Kraków: Historia pojedynków.

Już w tą niedzielę, 24 listopada o godzinie 17:30, Wisła Kraków zagra ze Śląskiem we Wrocławiu. Będzie to mecz, w którym oficjalny debiut zaliczy trener Artur Skowronek.

Po siedmiu meczach z rzędu, w których Wisła nie zdobyła choćby punktu, piłkarze z Krakowa będą chcieli odzyskać zaufanie kibiców i zagrać dobry mecz przeciwko Śląskowi. Przede wszystkim kibice Wisły liczą, iż zmiana trenera wyjdzie na dobre zespołowi, że efekt „nowej miotły” zadziała i zdobędą punkty na wyjeździe. Zespół z Krakowa czeka ciężki mecz we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem. W pierwszej rundzie Śląsk Wrocław wygrał w Krakowie 1:0 po bramce Dino Stigleca w 62 minucie.

Czy trener Artur Skowronek odmieni grę Wisły już w pierwszym meczu?
Czy będą jakieś roszady w składzie?

Przed pierwszym oficjalnym meczem nowego trenera Wisły, rodzi się wiele pytań, na które otrzymamy odpowiedź w meczu niedzielnym.

HISTORIA POJEDYNKÓW

Mecz niedzielny będzie meczem numer 83 pomiędzy Śląskiem a Wisłą. Pierwszy mecz oba zespoły zagrały ze sobą 7 listopada 1965 roku w rozgrywkach ligowych, a mecz ten zakończył się wynikiem 1:1.

W poprzednich pojedynkach, Wisła odniosła zwycięstwa w 29 meczach, w 18 meczach padł wynik remisowy, a Śląsk wygrał z zespołem Białej Gwiazdy 35 razy. Jak widać, bilans jest niekorzystny dla naszego zespołu, ale miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu, poprawimy tą statystykę.

BRAMKI

Bilans bramkowy w tych 82 dotychczas rozegranych meczach to minimalna przewaga zespołu z Wrocławia 89:87. Jeśli jesteśmy przy bramkach, to musimy napisać, że jeśli Paweł Brożek zagra w niedzielnym meczu i strzeli gola, zostanie najskuteczniejszym zawodnikiem w pojedynkach Wisły ze Śląskiem. W tej chwili Kazimierz Kmiecik, obecny trener Wisły ma 7 goli w 15 meczach, a Paweł ustrzelił tych goli 7 w 17 spotkaniach.

Obecnie grający zawodnicy Wisły, z golem przeciwko Śląskowi:
– Rafał Boguski: 3 gole w 23 meczach
– Jakub Błaszczykowski: 1 gol w 1 meczu

Najwyższe zwycięstwo zespół Wisły odniósł nad Śląskiem 1 marca 1961 roku. Był to mecz wyjazdowy, który zakończył się wynikiem 6:0 (4:0). Wisła poniosła najwyższą porażkę grając u siebie w ramach 1 ligi 25 maja 1989 roku. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 (1:0) dla zespołu z Wrocławia.

Źródło: HistoriaWisły.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments