Raport z wypożyczeń piłkarzy „Białej Gwiazdy”.

You are currently viewing Raport z wypożyczeń piłkarzy „Białej Gwiazdy”.

Witamy w podsumowaniu poczynań naszych wypożyczonych Wiślaków z ostatniej kolejki!

Marcin Grabowski wystąpił w pierwszym składzie Termalici na mecz z Olimpią Grudziądz. Trzeba powiedzieć, że to była prawdziwa strzelanina bramek. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Grabo rozegrał całe spotkanie, prezentował się dosyć przeciętnie w tym spotkaniu. Nie zawalił żadnej bramki, ale też nie dawał czegoś mega, żeby go wyróżnić z tego meczu.

Przenosimy się teraz do Olsztyna na mecz tamtejszej Stali w której w pierwszym składzie wystąpił Serafin Szota. Podejmowali oni na swoim stadionie Chojnicznkę, wygrali ten mecz 1:0 po samobójczej bramce Radosława Janukiewicza. Serafin rozegrał całe spotkanie w pierwszym składzie. Nie było to jakieś wielkie widowisko, ale Szota rozegrał dobre spotkanie na ŚO, więc może nowy trener nie będzie wpadał na pomysł wystawiania go na prawej stronie defensywy.

W Bełchatowie natomiast mieliśmy kolejny Wiślacki pojedynek. Tamtejszy GKS podejmował Zagłębie Sosnowiec, ale zacznijmy najpierw od gości którzy zawitali na tamtejszy stadion. Kacper Chorążka spędził na boisku całe 90 minut, trzeba powiedzieć, że ten występ był trochę słabszy od poprzedniego meczu. Kacper puścił 2 bramki (a w zasadzie to 3, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki) ale dzielnie przez większość spotkania bronił dostępu do swojej bramki. Przy pierwszej straconej bramce można powiedzieć, że obrońca nie upilnował strzelca, jaki i Kacper mógł jeszcze uratować jakoś tą sytuację. Przy drugiej bramce która padła po rzucie karnym (faulował Słomka) nie wyczuł intencji strzelca który strzelał w środek (lekko w bok) bramki. Podsumowując, to nie był dobry mecz dla Zagłębia, ale nie obwiniałbym o to dyspozycję bramkarza, tylko bloku defensywnego. Przejdźmy teraz do drugiej strony barykady w której występuje Przemysław Zdybowicz. Zdybowicz wszedł na boisko w 74 minucie i dał dobrą zmianę, dawał się faulować i przetrzymywał piłkę do rozegrania akcji. GKS wygrał ten mecz 2:1

Przenosimy się teraz na na boiska 2 ligi i sprawdźmy jak dam radzili sobie nasi Wiślacy.

Debiutu w podstawowej jedenastce (wchodził głównie z ławki) doczekał się Daniel Morys, który rozegrał cały mecz w barwach Olimpii Elbląg przeciwko Zniczowi. Rozegrał przeciętne spotkanie, nie zawalił i nie zrobił jakiegoś wielkiego błędu (robił czasami błędy w ustawieniu), ale też nie dawał nic ekstra w ofensywie (oprócz jednej wrzutki). Miejmy nadzieję że po tym spotkaniu Morys zagości na stałe w podstawowym składzie i będzie się dalej rozwijać.

Garbarnia Kraków podejmowała na wyjeździe Elane Toruń. Mateusz Duda nie mógł wystąpić w tym spotkaniu z powodu kontuzji, ale na ławce rezerwowych znalazł się Mateusz Wyjadłowski. Wszedł on w 71 minucie żeby rozruszać ofensywę, ponieważ Garbarnia przegrywała 1:0. Niestety ofensywa klubu z Krakowa była bezradna, przez co przegrali 1:0.

Patryk Plewka wszedł z ławki na minutę w meczu z GKSem Katowice, który Stal Rzeszów przegrał 3:2.

Artur Balicki wszedł na 4 minuty w meczu z Bytovią Bytów, który Pogoń Siedlce wygrała 2:1.