Przed pierwszym meczem sparingowym.

You are currently viewing Przed pierwszym meczem sparingowym.

Pierwszy mecz towarzyski Wisły Kraków przed rundą jesienną, rundą, w której piłkarze Wisły zrobią wszystko, aby uchronić klub przed spadkiem, rozegrany zostanie w Myślenicach ze Stalą Mielec, 18 stycznia.

W Stali Mielec, zespole zajmującym miejsce drugie na zapleczu Ekstraklasy zaszły zimą spore zmiany. Z zespołem pożegnało się kilku zawodników. Są to: Seweryn Kiełpin (bramkarz), Martin Dobrotka, Paweł Olszewski (obrońcy), Łukasz Janoszka, Josip Soljic, Kristijan Soljic (pomocnicy), Josip Barisic (napastnik). W ich miejsce przyszło dwóch zawodników. Pierwszym jest bramkarz Rafał Strączek, który wraca z wypożyczenia. Drugim jest Robert Dadok, pomocnik, który dołączył z zespołu Stali Stalowej Wola.

W Wiśle będzie miało okazję zadebiutować kilku zawodników. Do zespołu dołączyli Georgij Zukov, Mateusz Hołownia i Lubomir Tupta. W trakcie finalizacji transferów jest kolejnych dwóch zawodników. A to nie koniec. Trener Skowronek zapowiedział, że rozmowy trwają z nowym napastnikiem, który dołączy do naszego zespołu.

Nasze zespoły grały ze sobą 49 razy na różnych poziomach rozgrywkowych. Trochę lepszy bilans jest na korzyść naszego zespołu – 18 wygranych, 15 remisów i 16 porażek. Stosunek bramek jest minimalnie lepszy, raptem o jednego gola – 56 do 55.

Najwyższe zwycięstwo zespół z Krakowa odniósł w meczu towarzyskim z 02.02.1981 roku. W meczu tym padł wynik 9:1 a bramki dla naszego zespołu strzelili : Zdzisław Kapka x 4, Kazimierz Kmiecik x 3, Michał Wróbel i Janusz Suwada.

Najwyższa porażka to wynik 4:0 dla zespołu z Mielca. Mecz ten odbył się 1993.05.01, w ramach rozgrywek I-ej Ligi. W meczu tym, w naszym zespole zagrał Dariusz Marzec, obecny trener zespołu Stali.

Byłym zawodnikiem Stali Mielec był Henryk Kasperczak, późniejszy trener zespołu krakowskiego.

Jaki padnie wynik? Dowiemy się już w sobotę. Transmisja z meczu na https://sportizo.pl.

W pierwszym meczu ligowym w 2020 r. Wisła zmierzy się z Jagiellonią Białystok 8 lutego o godzinie 20:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments