Hubert Sobol nadzieją Wisły?

You are currently viewing Hubert Sobol nadzieją Wisły?

Wiele osób zadaje sobie pewne pytanie, kim jest Hubert Sobol?

Sobol to zawodnik drugoligowych rezerw Lecha. Jesienią rozegrał dla nich 15 spotkań, w których zdobył 8 bramek. Dla „Kolejorza” w ekstraklasie zaliczył 3 występy – żadnego od początku. Nie udało mu się również strzelić bramki. W czerwcu Sobol skończy 21 lat. Urodził się w Olsztynie. Oprócz Lecha zaliczył także wypożyczenia do Warty Poznań czy Odry Opole. Tam radził sobie trochę słabiej, bowiem w Warcie rozegrał zaledwie 13 minut, a w Odrze wystąpił w 8 spotkaniach. Co czyni go więc takim zaskakującym? Statystki w Lechu.

W sezonie 2017/2018 łączył występy zarówno w III-ligowych rozgrywkach, jak i w drużynie CLJ, zdobywając z nią mistrzostwo Polski oraz tytuł króla strzelców rundy finałowej. Pozwoliło mu to znaleźć się w kadrze pierwszego zespołu na dwa mecze w ramach kwalifikacji do Ligi Europy. Liczba bramek w rezerwach Lecha? 24 i 6 asyst, ile musiał zdobyć bramek by zostać królem strzelców w drużynie CLJ? 39 bramek w 37 spotkaniach. Dlaczego więc Lech odpala takiego zawodnika? Zawodnik prawdopodobnie dostał informację, że „Kolejorz” bardziej stawiać będzie na rozwój Szymczaka (młodszy = lepsza wizja zarobku). Prawdopodobnie to zachęciło go do podjęcia rozmów z Wisłą Kraków, bowiem ta ma być dla niego miejscem do pełnego rozwoju.

Hubert spróbował również smaku reprezentacji polski. Udało mu się występować w kategoriach wiekowych U16, U18 oraz U19. W 19 spotkaniach zdobył dwie bramki – przeciwko Macedonii oraz Danii. Nie liczymy oczywiście spotkań towarzyskich. Mało? Wspomnijmy jeszcze o Młodzieżowej Lidze Uefa. Tam Hubert rozegrał dwa spotkania notując jedną bramkę przeciwko Hertha BSH UYL.

Pokaz umiejętności Sobola obejrzycie w filmie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=QDQZbwyTNHc

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments