Grabowski i Duda – analizy pod lupą.

Grabowski i Duda – analizy pod lupą.
MYSLENICE 01.09.2019 SPORT PILKA NOZNA IV LIGA SEZON 2019/20 KOLEJKA 6 WISLA II KRAKOW - CLEPARDIA KRAKOW NZ MARCIN GRABOWSKI FOT BARTEK ZIOLKOWSKI / 400mm.pl

Wisła Kraków za pośrednictwem oficjalnej strony poinformowała o powrocie dwóch zawodników: Marcina Grabowskiego i Mateusza Dudy.

Atuty Grabowskiego

Grabowski jest obrońcą szybkim i dobrze czującym się z piłką przy nodze. W przypadku kontrataku drużyny przeciwnej to on zazwyczaj pierwszy pojawia się w swoim polu karnym. Warto również dodać, iż Marcin ciągle może pełnić rolę młodzieżowca. Po odejściu Heberta, obrona Wisły wymaga załatania powstałych przez absencje kartkowe i kontuzje dziur. Marcin jest bezdyskusyjnie ważnym punktem drużyny.

Statystyki Marcina

Grabo przyszedł na wypożyczenie do Niecieczy 15 stycznia i przez ten czas rozegrał 7 spotkań w których zaliczył 2 asysty. Najlepszym meczem Marcina w Niecieczy było spotkanie przeciwko Stali Mielec (3-0 wygrana Słoni) gdzie zaliczył 1 asystę oraz wywalczył karnego, który ,,słoniom” dał spokój do końca meczu. Grabo za bardzo nie kartkuje, w 7 meczach dostał tylko 1 żółtą kartkę przeciwko Miedzi Legnica w końcówce spotkania.

Powrót Mateusza Dudy

Do klubu powrócił też Mateusz Duda. 19 letni pomocnik wystąpił w 23 spotkaniach w tym sezonie. W 61% pojawiał się w podstawowej jedenastce. Zanotował jedynie jedną asystę.

Głos kibica Garbarnii

Mateusz Duda jak wiadomo jest młodym pomocnikiem. 19 lat jak na nasze warunki do tej pory to bardzo młody wiek ale wiemy że w młodych jest przyszłość. Co do samego piłkarza jest na pewno w fazie rozwoju. Czy uważam że dobrym pomysłem był powrót do Wisły? Oczywiście… Doskonale wiemy że przyszłość trzeba opierać na młodych a Mateusz ma do tego warunki. Ciężko tak naprawdę oceniać zawodnika w tym wieku ale jego rozwój może być bardzo przyszłościowy dla klubu. Musimy zaznaczyć też że przeskok do tak uznanej drużyny daje dodatkowy zastrzyk emocji i pewności siebie. Wisła jak wiemy ma zaplecze do szkolenia młodych zawodników. Myślę że nie tylko ze względów finansowych i kadrowych Mateusz przyda się Wiśle ale na pewno ma szanse rozwinąć skrzydła jeśli zostanie odpowiednio poprowadzony. W naszej lidze mamy przykłady kiedy po czasie inwestowanie w młodych się opłaciło i myślę że tędy droga do budowania najlepszych drużyn i zaplecza. Sam zawodnik jeśli nie przegra z presją może dać wiele drużynie nie tylko teraz ale przede wszystkim w przyszłości. Jego umiejętności może nie są teraz rewelacja nie ma co się oszukiwać będą też kryzysy ale czy ma talent? Myślę że wystarczy popracować jak nad większością a nie czekać na eksplozję talentu. Ambicji chłopakowi brakować nie będzie i co do starszych rywali nie liczył bym że chłopak spuści głowę i odłoży nogę. Co do samego zawodnika przede wszystkim radził bym nie forsować zbytnio chłopaka a dać mu napewno czas. Myślę że warto byłoby szlifować temu zawodnikowi szybkość i technikę, kondycja przyjdzie sama. Podsumowując czy jest to dobry ruch? Myślę że tak ale czy klub wykorzysta potencjał zawodnika zobaczymy w późniejszym czasie. Na pewno trzeba dać mu nie jedna szansę a może zostać kolejną pociechą klubu.” – kibic Garbarni Kraków – Łukasz Klepaczka.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments