Codziennie pracuję, aby spełniać swoje marzenia.

You are currently viewing Codziennie pracuję, aby spełniać swoje marzenia.

Piotr Ćwik opowiada o swoim transferze do Wisły, celach na końcówkę sezonu oraz marzeniach i celach na przyszłość. Zapraszamy!

K.C-Zacznijmy od gratulacji, niedawno przedłużyłeś umowę z Wisłą do 2023 roku. Sam w Wiśle występujesz od połowy 2019 roku, jak możesz ocenić swoje przenosiny do Krakowa z perspektywy czasu?

P.Ć- Jestem bardzo zadowolony ze swoich przenosin do Krakowa. Wisła to wielki klub, odczuwam dumę, że mogę reprezentować jego barwy. W Wiśle jestem bardzo szczęśliwy.

K.C-Wcześniej występowałeś w Motorze Lublin. Jak wspominasz okres gry w barwach ,, Żółto-biało-niebieskich”?

P.Ć- W Motorze stawiałem swoje pierwsze piłkarskie kroki. Przeszedłem przez wszystkie szczeble juniorskie, ale niestety nie udało mi się zagrać w pierwszej drużynie. Odczuwam z tego powodu lekki niedosyt. Jednak doszedłem do wniosku, że w mojej przygodzie nadszedł czas na zmianę, która pozwoli mi się rozwinąć i stawiać kolejne kroki w przód. Jestem wdzięczny, że mogę to robić będąc zawodnikiem Wisły.

K.C- Kibicowałeś Wiśle przed transferem na R22?

P.Ć- Tak, zaszczepił to we mnie mój tata. Mieszkał on przez pewien czas w Krakowie i sympatyzował z ,,Białą Gwiazdą”. Kiedy dowiedział się o ofercie z Wisły bardzo się ucieszył, był ze mnie dumny.

K.C-Wróćmy jednak do Twoich występów w Wiśle. W ostatnim meczu zremisowaliście z Arką 4:4, ale przegrywaliście już 4:1. Traktujecie ten wynik jako utratę dwóch punktów, czy zdobycie jednego?

P.Ć- Wiadomo, że w każdym walczymy tylko o 3 punkty. Do Gdyni jechaliśmy z jasnym celem, którym było zwycięstwo. Jednak mecz nie ułożył się po naszej myśli, przegrywaliśmy 1:4, ale cały czas wierzyliśmy w siebie i swoje umiejętności. Pokazaliśmy charakter i ogromną determinację by odmienić wynik spotkania. Jesteśmy drużyną, która może walczyć z każdym zespołem, mamy dużo jakości indywidualnej, a jako całość tworzymy kolektyw. Wracając do pytania, trudno mi stwierdzić, cenimy zdobyty punkt, ale liczyliśmy na zwycięstwo.

K.C- Jak myślisz z czego wynika obniżka waszej formy? Na ostatnie 7 meczy wygraliście tylko dwa…

P.Ć- Trudno powiedzieć dlaczego ostatnie mecze nie układały się po naszej myśli. Cały czas jesteśmy w grze o mistrzostwo, zostały dwa mecze i zrobimy wszystko, aby je wygrać i zdobyć tytuł. Myślę, że to marzenie każdego zawodnika.

K.C- Do końca ligi pozostały dwa spotkania, macie 54 punktów w tabeli, tyle co Zagłębie, ale gorszy bilans bezpośredni. Pamiętajmy również o Pogoni, która ma tylko dwa “oczka” mniej, ale i jedno spotkanie więcej do rozegrania. Jak przygotowujecie się do rywalizacji z Legią oraz Escolą?

P.Ć- Do każdemu meczu i przeciwnika podchodzimy tak samo – z szacunkiem, ale również pewni swoich umiejętności. Wiemy, że te dwa mecze będą kluczowe w kontekście walki o mistrzostwo. Wyjdziemy na boisko zdeterminowani by spełnić swoje marzenie.

K.C- Indywidualnie rozgrywasz obiecujący sezon, jesteś pewnym zawodnikiem podstawowej jedenastki, udało Ci się zdobyć pięć bramek w lidze. Jak sam oceniasz swoją postawę w bieżącym sezonie?

P.Ć- Uważam, że rozgrywam dobry sezon. Rozwinąłem się jako zawodnik, ale najważniejszy dla mnie jest sukces drużynowy. Jeśli po meczu z Escolą zostaniemy mistrzami Polski uznam, że był to rewelacyjny sezon.

K.C- Gdzie widzisz największe rezerwy w swojej grze?

P.Ć- Moim największym mankamentem jest motoryka. Nie jestem zawodnikiem szybkim, ani silnym. W tym aspekcie widzę swoje największe bramki, nad którymi staram się pracować.

K.C-Który zawodnik z kadry pierwszej drużyny Wisły zrobił na Tobie największe wrażenie?

P.Ć- Odpowiedź na to pytanie jest oczywista- Kuba Błaszczykowski.

Jednak jeśli miałbym wskazać kogoś innego to Stefan Savić. Od niego mogę podpatrywać zachowania typowe dla pomocnika, a styl jego gry mi imponuje.

K.C- Jakie cele stawiasz przed sobą na końcówkę sezonu?

P.Ć- Chciałbym pomóc drużynie, abyśmy w meczach z rywalami z Warszawy zdobyli 6 punktów.

K.C-Obecny sezon jest Twoim ostatnim w roli juniora. Jakie perspektywy widzisz przed sobą na najbliższy sezon?

P.Ć- Moimi występami w juniorach chciałbym przekonać sztab pierwszej drużyny. Marzę o debiucie w Ekstraklasie i będę do tego dążyć. Trudno mi teraz powiedzieć co przyniesie przyszłość, skupiam się na tym co tu i teraz, aby móc realizować swoje piłkarskie cele.

K.C-Masz swojego ulubionego zawodnika, którego grę starasz się oglądać i naśladować?

P.Ć- Moimi ulubionymi zawodnikami są Piotr Zieliński i Thiago Alcantara. Podoba mi się swoboda, z jaką panują nad piłką i lekkość, z jaką się poruszają. Ogromnie imponuje mi ich wyszkolenie techniczne i wizja gry, którą mają na najwyższym poziomie.

K.C-Jakie jest Twoje największe piłkarskie marzenie?

P.Ć- Codziennie pracuję, aby zadebiutować w pierwszej drużynie Wisły. Marzę, aby zagrać w reprezentacji Polski. Jednak chciałbym być również takim zawodnikiem, który ma swój charakterystyczny styl gry, być nieszablonowym. Chciałbym, żeby w przyszłości dzieci marzące o karierze piłkarskiej chciały grać jak Piotrek Ćwik. Może to trochę dziwne.(śmiech)

K.C-Jak spędzasz czas wolny? Jakie jest Twoje hobby poza piłką nożną?

P.Ć- Całe moje życie kręci się wokół piłki, ale w wolnych chwilach lubię posłuchać muzyki- daje mi to chwile wytchnienia. Spędzam również swój czas z dziewczyną oraz z najbliższymi.

K.C- Na koniec pytanie pozapiłkarskie, może nawet nieprzyjemne. Za Tobą jeden z najważniejszych “meczów” w życiu- matura. Stresowałeś się bardziej niż przed meczem? Jak Ci poszło, czy jesteś zadowolony z tego co napisałeś?

P.Ć- Stres przed maturą był ogromny. Oczywiście, że większy niż na boisku, ponieważ byłem mniej pewny swych umiejętności, ale jestem zadowolony z tego jak mi poszło. Mam nadzieję, że lipcowe wyniki również okażą się powodem do satysfakcji dla mnie oraz mojej rodziny.

K.C-Czego mogą Ci życzyć kibice Wisły?

P.Ć- Dużo, ale to dużo, zdrowia.

K.C- W takim razie życzę Ci dużo zdrowia i spełnienia marzeń. Dziękuję!

P.Ć- Dziękuję bardzo i wzajemnie!

Rozmawiał Kamil Ciesielski. Redakcja Wielka Wisła.

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments