Artykuł przedmeczowy – Wisła Kraków – Arka Gdynia.

You are currently viewing Artykuł przedmeczowy – Wisła Kraków – Arka Gdynia.

Drużyna „Białej Gwiazdy” w ramach 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, podejmie na terenie rywala Arkę Gdynia. Będzie to kluczowy mecz dla obu drużyn w drodze do upragnionego utrzymania. Co zwłaszcza dla drużyny z Pomorza, która w przypadku przegranej będzie bez szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na ten moment Wisła Kraków ma 6 oczek przewagi nad Arką Gdynia, która zajmuje 15.miejsce w Ekstraklasie. 

SYTUACJA KADROWA 

Jak podaje Trener Artur Skowronek, do meczu w Gdyni pod uwagę będą brani trzej nieobecni w ostatnich spotkaniach. Mowa tu o Turgemanie, Pawłowskim oraz Buksie. Nie wiadomo czy wystąpi Łukasz Burliga, który podczas ostatniego meczu z Rakowem Częstochowa nabawił się lekkiego urazu. W meczu z Arką nie będzie mógł wystąpić także Vullnet Basha, który pauzuje za kartki. 

KLUCZOWY MECZ DLA OBU STRON

Jak wiadomo zarówno dla Wisły, jak i Arki Gdynia ten mecz będzie jednym z najważniejszych w tym sezonie. W przypadku wygranej „Białej Gwiazdy”, ekipa Trenera Skowronka będzie mogła odetchnąć z ulgą i patrzyć z optymizmem na następne mecze. Natomiast jak podkreśla Artur Skowronek, Arka w tym spotkaniu może dużo zyskać w drodze do upragnionego utrzymania w lidze. Mobilizacja w drużynie z Pomorza będzie na bardzo wysokim poziomie. Arka od czasu odmrożenia rozgrywek zdobyła na 3 spotkania jedynie 3 punkty, w których strzeliła 6 bramek, oraz straciła ich aż 10. Najlepszym strzelcem Gdynian jest Marko Vejinović, który w 22 spotkaniach zdołał strzelić 8 bramek. Warto dodać również, że „Biała GwiazdĄ” w Gdyni nie wygrała jeszcze meczu od czasu awansu Arki do najwyższej klasy rozgrywkowej.

WYPOWIEDZI TRENERA GOŚCI

Szkoleniowiec Arki, został zapytany o nastawienie piłkarzy po porażce w stolicy 5:1. Jakie jest nastawienie jego zawodników, oraz czy ta dotkliwa porażka mocno osłabiła wiarę Gdynian przed meczem z „Białą Gwiazdą”. Na co odpowiedział – Nie, jeśli chodzi o przygotowanie mentalne, jesteśmy dobrze nastawieni. Wiemy dobrze jaki to jest mecz. Ja już powiedziałem to drużynie w rozmowie wczoraj, chciałem przekazać drużynie, że w meczu z Wisłą rozpoczynamy mecze z bezpośrednimi rywalami. Z Wisłą spotkamy się jeszcze dwukrotnie. Jeśli chodzi o mecz z Legią, jest on zamknięty analizą. Teraz tylko i wyłącznie koncentrujemy się na meczu z Wisłą, ponieważ jest on w tej chwili najważniejszy.

Czy lubi Pan określenia mecz za sześć, albo i więcej punktów? Jeśli tak to konfrontację z Wisłą Kraków można uznać za spotkanie za piętnaście punktów. To mecz sezonu, bo w przypadku porażki Arki, degradacja jest już niemal przesądzona. Remis tez wam niewiele daje. 

-Każdy mecz jest za trzy punkty. Wiadomo, że każda porażka bardzo komplikuje sytuację. Na dzisiaj zobaczymy, jak się ta ostatnia kolejka ułoży, bo dzisiaj wszyscy się tylko skupiają na Wiśle Kraków, a są jeszcze inne zespoły, które za chwile też mogą być włączone w walce o utrzymanie. Także ja bym nie tylko skupiał się tylko na Wiśle. Najważniejsi to jesteśmy my sami, ponieważ tu już nie chodzi o Wisłę. Jeśli wygramy, to jesteśmy w stanie doskoczyć do innych drużyn o inne trzy punkty.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 w ramach multiligi (wszystkie spotkania o tej samej godzinie). Arbitrem głównym w meczu będzie Krzysztof Jakubik. Natomiast za VAR będzie odpowiadał Daniel Stefański.

Tylko zwycięstwo! „JAZDA! JAZDA! JAZDA! BIAŁA GWIAZDA!”

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments